Wigilia 2016

     Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy wszystkich i doskonała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, znajomych, aby złożyć sobie serdeczne życzenia.

     Takie uroczyste wieczory wigilijne, prawdziwego zbliżenia i miłości, tradycyjnie organizuje Klub Seniora w Reszlu.

     Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się 20 grudnia w Szkole Podstawowej  Nr.3 w Reszlu. Przy stołach zasiedli seniorzy i zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

 Dzień Niepodległości w Klubie Seniora          Bywalcy Klubu Seniora w Reszlu to bardzo dobrze zorganizowana grupa, osoby radosne lubiące różnego rodzaju uroczystości.

Tym razem spotkali się 23.11.2016r żeby wspólnie spędzić Andrzejki.
Zabawa była doskonała.

Czytaj więcej...

 Dzień Niepodległości w Klubie Seniora    
    11 listopada to bardzo ważny dzień dla nas Polaków. Święto, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r po 123 latach zaborów.

     Dlatego też 10 listopada, emeryci z Klubu Seniora działającego przy MOPS w Reszlu , zorganizowali spotkanie o charakterze patriotycznym , aby oddać , hołd wszystkim poległym za naszą ojczyznę.

Czytaj więcej...

 

„XI Spotkania Artystyczne Klubów Seniora, Kętrzyn 2016r.”

Pod hasłem „Uśmiech Jesieni”

      W sobotę 08. 10 2016r. w Kętrzynie odbyły się „XI Spotkania Artystyczne Klubów Seniora”.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe Święto CittaslowW ostatnią niedzielę września mieszkańcy Reszla obchodzili Międzynarodowe Święto Cittaslow.

W części artystycznej zaprezentował się nasz zespół  śpiewaczy z Klubu Seniora.

Panie zaśpiewały piosenki: "Jarzębina czerwona","Batumi","Polskie kwiaty"oraz"Na zamku"

Czytaj więcej...

Wycieczka do Galin

      Nasi seniorzy lubią wycieczki, dlatego też 17 sierpnia udali się do miejscowości Galiny , gdzie podziwiali tamtejszy pałac i folwark. Atrakcją były również przepiękne ogrody okalające pałac i konie, które można było dotykać i głaskać.

     Na koniec nie zabrakło wspólnego ogniska z kiełbaskami, śpiewu i tańców.

Czytaj więcej...

Dni rodziny w klubie seniora

    19 czerwca przy MOK w Reszlu odbył się festyn zorganizowany z okazji Dni Rodziny.

Nasze panie z Klubu Seniora zaprezentowały się śpiewając piosenki i czytając wiersze.

Nie zabrakło też stoiska z pięknymi pracami wykonanymi przez same seniorki, które można było obejrzeć, ale też i  kupić.

Czytaj więcej...

 Senioriada w Srokowie11 czerwca br członkowie Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu uczestniczyli w  Powiatowej Senioriadzie Zdrowotnej w Srokowie zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

   Seniorzy naszego powiatu uczestniczyli w prelekcjach na temat zdrowego odżywiania w chorobach wieku dojrzałego.

Czytaj więcej...

   04.04.2016r- Zespół Śpiewaczy z Klubu Seniora "Zielonego Parku" działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu zaprezentował się na XIX Bartoszyckich Spotkaniach Artystycznych Osób Niesamodzielnych.

   Oprócz piosenek, panie wystąpiły też w krótkich skeczach takich jak:"O chłopie","Bartosz" i "Balbina".

Czytaj więcej...

Spływ po krutyni

  Nie pierwszy raz członkowie Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu udali się na spływ łodziami po rzece Krutyni.

  10 czerwca ponownie podziwiali przepiękną roślinność porastającą brzegi rzeki oraz pływające po wodzie łabędzie i dzikie kaczki. Tradycją stało się też pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, taniec i śpiew przy akompaniamencie pana Piotra Gerwatowskiego, któremu bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...