Termin składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy 2019/2021

 

Wnioski w sprawie ustalenia prawa

do świadczenia wychowawczego

na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2019r.,

a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od dnia 1 lipca 2019 r.

 

 

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 31 grudnia.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia do dnia 31 grudnia, ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w  Reszlu

ul. Kolejowa 25a

11-440 Reszel

pokój nr 1

godziny urzędowania:                                                                                          

od poniedziałku do piątku od 7 00 do 15 00